Holesterīna samazināšanai Lotos Pharma
Sirds veselība

Paaugstināts holesterīns? Ir jauna iespēja tā samazināšanai!

Holesterīns organismā nodrošina būtisku ieguldījumu šūnu, hormonu un vitamīnu veidošanā. To dabiski ražo aknas, kā arī holesterīnu iegūstam no patērētajiem dzīvnieku izcelsmes produktiem. Problēmas rodas, ja ražojam vai uzņemam pārāk daudz holesterīna – pieaugot ZBL (zema blīvuma lipoproteīnu jeb sliktā holesterīna) un kopējam holesterīna līmenim asinīs, palielinās sirds un asinsvadu slimību risks. Ja rādītāji ir pārāk augsti, ārsti parasti iesaka veikt noteiktus pasākumus, lai holesterīna līmeni pazeminātu.

Kā saprast holesterīna rezultātus? Kādi ir ieteicamie holesterīna rādītāji?
Lai uzzinātu kāda ir holesterīna norma, apskati mūsu rakstu.

Holesterīna samazināšana Beta-Glikāns

Holesterīna pazemināšanas klasika

Zināmākās metodes vai iespējas holesterīna reducēšanai ir divas:

  1. veikt radikālas izmaiņas dzīvesveidā, ēšanas paradumos un uztura produktu izvēlē, kas prasa patiešām lielu gribasspēku un milzu enerģiju, turklāt var nedot gaidīto efektu, ja pacientam ir iedzimti vielmaiņas traucējumi;
  2. sākt lietot ārsta izrakstītos statīnu medikamentus, kas ir īpaši izstrādāti, lai pazeminātu lipīdu līmeni. Tomēr vairāki pētījumi liecina, ka statīni bieži rada negatīvas blakusparādības, kuru dēļ aptuveni 77% pacientu pārtrauc ārstēšanas kursu.

Bet kā rīkoties, kā ārstēties, ja šīs metodes nav piemērotas?

Labvēlīgās šķiedrvielas

Liela nozīme holesterīna veidošanās procesā – it īpaši gados jauniem pacientiem – ir uzturam. Līdz šim lietotie medikamenti galvenokārt samazināja holesterīna sintēzi aknās, neietekmējot to holesterīna daudzumu, kuru uzņemam ar pārtiku. Eiropas Kardiologu asociācijas Dislipidēmijas vadlīnijās kā viena no ārstēšanas metodēm tiek ieteikta šķiedrvielu lietošana pārtikā, īpaši izceļot beta-glikāna labvēlīgo ietekmi. Pierādīts, ka, dienā uzņemot vismaz 3 g beta-glikāna, tiek samazināts gan ZBL, gan arī kopējais holesterīna daudzums. Un te rodas interese.

Kas ir beta-glikāns?

Beta-glikāns ir īpašs ūdenī šķīstošu šķiedrvielu veids, ko galvenokārt iegūst no auzām vai miežiem. Atšķirībā no citām šķiedrvielām tas piesaista ūdeni un veido gēla apvalku, tādējādi beta-glikāni ir daudz vērtīgāki nekā citas šķiedrvielas, kas atrodamas, piemēram, ābolos, bumbieros vai citos augļos un dārzeņos.

Kā var uzņemt Beta Glikānus

Ar ko atšķiras pārtikā atrodamais beta-glikāns no tā, kuru varam uzņemt ar uztura bagātinātājiem?

Ja beta-glikāns tiek uzņemts ar pārtiku, papildus tiek uzņemtas arī citas vielas, kas var veicināt vēdera pūšanos, gāzu veidošanos un vispārēju diskomfortu. Turklāt, lai uzņemtu dienā nepieciešamo beta-glikāna daudzumu, ir jāapēd aptuveni piecas porcijas auzu pārslu putras.

Kā lietot AteroLip fiber? Noskaties video un uzzini, kā lietot AteroLip fiber.

Kā beta-glikāns palīdz samazināt holesterīnu?

Nonākot organismā, beta-glikāns veido viskozu tīklu, kas uztver ar holesterīnu saistītās daļiņas, tāpēc tās netiek absorbētas un nenonāk asinsritē, bet neizmainītā veidā tiek izvadītas no organisma.

Vai Latvijā var iegādāties kādu beta-glikāna preparātu?

Jā! Beidzot arī Latvijā ir pieejams augstas kvalitātes beta-glikānu šķiedrvielu komplekss AteroLip Fiber, kas izstrādāts, sadarbojoties ar vadošajiem Latvijas kardiologiem un ģimenes ārstiem. AteroLip Fiber sastāvā esošie beta-glikāni palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs*. Auzu beta-glikānu uzņemšana ēšanas laikā ierobežo glikozes līmeņa paaugstināšanos asinīs pēc ēšanas ** Ceļteku sēnalas palīdz uzturēt normālu zarnu darbību, uzlabot gremošanu un samazināt lipīdu un holesterīna līmeni asinīs.

*Labvēlīgo ietekmi panāk, katru dienu uzņemot 3 g beta-glikānu, kas iegūti no auzām, auzu klijām, miežiem, miežu klijām vai no šādu beta-glikānu maisījuma.
**Labvēlīgu ietekmi panāk katru dienu pārtikā uzņemot 4 g beta-glikānu, kas iegūti no auzām, auzu klijām, miežiem, miežu klijām vai no šādu beta-glikānu maisījuma.

Tavai sirds veselībai
section-44efc9d