Paaugstināts asinsspiediens
Sirds veselība

Kādi ir paaugstināta asinsspiediena riska faktori? Hipertensijas riska faktori var būt vairāki, un tiem var būt dažāda ietekme uz katru indivīdu. Daži no šiem faktoriem nav kontrolējami, tomēr lielu daļu riska faktoru iespējams ievērojami uzlabot ar labu apņemšanos. Visus riska fakotrus var iedalīt divās kategorijās.

Paaugstināta asinsspiediena riska faktori:

  1. ģenētiskie – hipertensija mēdz izplatīties ģimenēs. Cilvēkiem, kuru vecākiem ir hipertensija, ir paaugstināts risks ar to saslimt, īpaši, ja abiem vecākiem ir augsts asinsspiediens. Tomēr pārmantošanas modelis vēl nav atklāts;
  2. vecums – ar vecumu asinsspiediens parasti pakāpeniski paaugstinās, jo asinsvadu elastība samazinās. Pat ja vecumā no 55 līdz 65 gadiem vēl nav hipertensijas, tās attīstības risks dzīves laikā ir ļoti augsts, ap 90%;
  3. dzimums - apmēram līdz 64 gadu vecumam augsts asinsspiediens ir biežāk sastopams vīriešiem, bet pēc 65 gadu vecuma – sievietēm; viņām arī palielinās augsta asinsspiediena risks menopauzes laikā.

paaugstināts asinsspiediens

Riska faktori, ko var ietekmēt:

1. Liekais svars vai aptaukošanās

Liekais svars, jo īpaši vēdera dobumā uzkrātie liekie tauki, var paaugstināt asinsspiedienu, palielinot asins tilpumu un mainot spiedienu regulējošo hormonu līdzsvaru. Pat neliels – trīs vai četru kilogramu - svara zudums var samazināt paaugstināta asinsspiediena risku uz pusi vai vairāk;

2. Nepietiekama fiziskā aktivitāte

Vingrojumi un cita veida fiziskās aktivitātes palīdz saglabāt artērijas elastīgas, kā arī samazina simpātiskās nervu sistēmas aktivitāti, kas var savilkt asinsvadus un paaugstināt asinsspiedienu. Saskaņā ar Amerikas Sirds asociācijas datiem, ja ir augsts asinsspiediens, regulāras fiziskās aktivitātes var samazināt to par 8 līdz 10 punktiem;

3. Neveselīgs uzturs

Hipertensiju īpaši veicina uzturs ar augstu sāls daudzumu, kā arī ar bagātīgu cukura un piesātināto taukvielu (atrodami gaļā, sierā, sviestā, pilnpiena produktos un daudzos pārstrādātos pārtikas produktos) patēriņu. Liels nātrija daudzums, kas atrodams daudzos pārstrādātos pārtikas produktos, liek ķermenim aizturēt ūdeni (kas palielina asins tilpumu) un pat sašaurina mazos asinsvadus, tā paaugstinot asinsspiedienu. Kalcijs, magnijs un kālijs savukārt palīdz ķermenim regulēt asinsspiedienu, tāpēc jāgādā, lai šo minerālvielu nepietrūktu;

4. Pārāk daudz alkohola un smēķēšana

Mērena alkohola lietošana ir ļoti svarīga – kaut arī nedaudz alkohola var atslābināt artērijas, pārāk lielam tā daudzumam ir pretējs efekts. Savukārt smēķēšana un citu tabakas izstrādājumu lietošana bojā artērijas un palielina sirds slimību risku; “uzvelkot dūmu”, tabakas izstrādājumos esošās ķīmiskās vielas arī paaugstina asinsspiedienu;

5. Augsts stresa līmenis

Ķermeņa reakcija uz stresu atbrīvo hormonus, kas īslaicīgi paaugstina asinsspiedienu. Ilgstošs stress var ietekmēt asinsspiedienu un palielināt hipertensijas risku. Regulāri praktizējot stresu mazinošu tehniku, piemēram, elpošanas vingrinājumus vai fitnesa aktivitātes, būs ne vien labāka pašsajūta, bet arī vairāk enerģiajs veikt citas veselīgas dzīvesveida izmaiņas.

Veselīgs dzīvesveids ir spēcīgs vairogs pret augstu asinsspiedienu un tā kaitīgo ietekmi, kā arī palīdz samazināt asinsspiediena rādītājus, ja prehipertensija vai hipertensija jau ir diagnosticēta. Dzīvesveida izmaiņas, īpaši diēta un fiziskās aktivitātes, ir noderīgas hipertensijas profilaksei un ārstēšanai, īpaši pieaugušajiem ar paaugstinātu asinsspiedienu un vieglākām hipertensijas formām.

Neveselīgs uzturs

Paaugstināta asinsspiediena labākais augs - vilkābele

Sirds veselības uzturēšanā augiem arī ir būtiska nozīme. Vilkābele ir viens no visbiežāk lietotajiem augiem hipertensijas un aritmiju ārstēšanai. Vilkābeles ziedi, ogas un lapas satur bioaktīvus saponīnīnus, flavonoīdus (piemēram, viteksīns, hiperozīds, rutīns), kas veicina arteriālā asinsspiediena pazemināšanos un antiaritmisku darbību.

Pieejamie vilkābeļu preparāti ir standartizēti, pamatojoties uz flavonoīdu un oligomēru procianidīna saturu, kam, tieši piemīt vazodilatējošā, inotropiskā un diurētiskā darbības. Pētījumi ar cilvēkiem un dzīvniekiem ir parādījuši, ka vilkābele ir vērtīga aterosklerozes, hipertensijas un sastrēguma sirds mazspējas ārstēšanā.

Kā vilkābele palīdz uzlabot sirds veselību?

  • Vilkābele paplašina asinsvadus, tādējādi samazinot asinsspiedienu un uzlabojot sirdsdarbību.
  • Vilkābele palielina asins plūsmu koronārajos asinsvados, nodrošinot sirdi ar nepieciešamajām vielām.
  • Vilkābele palīdz neitralizēt sirds spazmas un sāpes.
  • Vilkābele stiprina sirdi un asinsvadus
  • Vilkābelei piemīt nomierinoša iedarbība, kas labvēlīgi ietekmē sirds darbu.

Sirds pārslodzes mazināšanai un sirds spēcināšanai

Sirds spēcināšanai un atbalstam īpaši noderīgs ir jaunais produkts AteroLip® Rythmo, kas ir izcili piemērots ikvienam, kas vēlas stiprināt un uzlabot sirds veselību.

AteroLip® Rythmo sastāvā esošā vilkābele veicina normālu sirds un asinsvadu sistēmas darbību, piemīt sirds un asinsvadu veselībai noderīgas īpašības:  palīdz  normalizēt  sirds ritmu, samazināt  asinsspiedienu. Tiamīns veicina normālu sirds darbību.

AteroLip Rythmo piemērots pieaugušajiem sirdsdarbības uzlabošanai un spēcināšanai kā arī sirds slodzes mazināšanai. Rekomendējam AteroLip® Rythmo lietot kursa veidā. Ieteicamais kursa ilgums 6 mēneši, pēc nepieciešamības un konsultēšanās ar ārstu vai farmaceitu lietošanas kursu var atkārtot. Ieteicams lietot pa 1 kapsulai vienu reizi dienā ēdienreizes laikā.

Iepakojums par izdevīgu cenu pieejams ražotāja internetveikalā www.lotos-pharma.com

Aterolip rythmo
section-9b76cc7