Good Sleep Spray pret bezmiegu
Miegs

Melatonīns - labam miegam un imunitātei

Vai zini, kā ir tad, kad vakarā aizej gulēt, nogurums ir milzīgs, bet nevari aizmigt? Domas nebeidzami riņķo.. Beigu beigās pienāk brīdis, kad saproti, ka atkal nevarēsi izgulēties, sākas kārtējā grūtā diena…Kas gan ir iemesls šādam bezmiegam?

Izplatīta problēma

Hārvarda universitātes zinātnieku veiktajā pētījumā atklāts satraucošs fakts – vairāk kā piektdaļai pasaules iedzīvotāju no augsti attīstītām valstīm ir miega problēmas: nespēja aizmigt, bezmiegs, nākamajā rītā nogurums un grūtības koncentrēties.

Savukārt, slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina tādu slimību risku kā augsts asinsspiediens un diabēts, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus.

Tik nepieciešams diennakts ritmam

Melatonīna galvenais uzdevums organismā ir regulēt nakts un dienas ritmu vai miega un pamošanās ciklus. Iestājoties tumsai, ķermenis aktīvāk ražo melatonīnu, kas signalizē ķermenim, ka ir laiks gatavoties miegam. Gaisma samazina melatonīna ražošanu un liek ķermenim sagatavoties nomodam un, sākot no aptuveni 4:00 rītā, melatonīna ražošana gandrīz apstājas līdz nākamajam vakaram.

Šis spēcīgais hormons sakārto mūsu diennakts ritmu – nosaka, kad ir laiks gulēt un kad ir laiks mosties. Melatonīns arī palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, asinsspiedienu un hormonu līmeni, un tas ir cieši saistīts ar smadzeņu receptoriem, samazinot nervu aktivitāti, tātad, mazinot stresu un spriedzi, kas bieži ir bezmiega cēlonis.

“Diennakts ritms ir kā iekšējais laika skaitītājs visam, ko mūsu ķermenis dara 24 stundu laikā, un ir ļoti svarīgi, lai tas darbotos nevainojami”, skaidro miega speciālists W. Christopher Winter, MD, grāmatas “Miega risinājums: kāpēc jūs cīnāties ar bezmiegu un kā to mainīt” autors.

Arī antioksidants imūnsistēmai

Pēdējos gados īpaša uzmanība tiek veltīta melatonīna antioksidanta īpašībām. Melatonīns ir ne tikai miega hormons; tas ir arī antioksidants - viela, kas var aizsargāt šūnas pret tādu brīvo radikāļu radīto kaitējumu kā sirds slimību, vēža un citu slimību rašanās. Izjaukts diennakts ritms traucē melatonīna ražošanu, pietiekami nenodrošinot ķermenim svarīgus savienojumus šūnu aizsardzībai.

Atklāts, ka melatonīns modulē iedzimtās imunitātes atbildes reakciju, samazina ar infekcijām saistīto oksidatīvo stresu. Turklāt melatonīns spēj saistīt toksīnus un tos izvadīt ārā no organisma.

Nakts hormons melatonīns - labam miegam! Zema melatonīna līmeņa iemesli

Tā kā melatonīns palīdz ķermenim sagatavoties miegam, cilvēkiem, kuriem tas izdalās nepietiekamā daudzumā, var rasties problēmas ar aizmigšanu un veselīgu miegu. Praktiski, zems melatonīna līmenis bieži tiek novērots tiem, kuri cieš no miega traucējumiem.

Ir daudz faktoru, kas var izraisīt zemu melatonīna līmeni. Stress, smēķēšana, pārāk daudz gaismas guļamistabā naktī (ieskaitot zilo gaismu), nepietiekama dabiskā apgaismojuma saņemšana dienā, maiņu darbs un novecošana - tas viss ietekmē melatonīna ražošanu.

Būtiskākais no visiem ir pēdējais faktors – novecošana, jo sākot ar 20 gadu vecumu, melatonīna līmenis cilvēkiem sāk kristies un ap 45 gadu vecumu lielākajai daļai cilvēku šis hormons jau ir nepietiekamā daudzumā.

Melatonīna lietošana var palīdzēt novērst šī hormona zemo līmeni un stabilizēt bioloģisko pulksteni. Pētījumi liecina, ka melatonīna lietošana pirms gulētiešanas palīdz iemigt cilvēkiem, kuri cīnās ar bezmiegu. Daudzos no šiem pētījumiem cilvēki arī novēroja ievērojami labāku miega kvalitāti ¹,².

Latvijā ražots produkts labam miegam

Lotos Pharma sadarbībā ar speciālistiem ir izstrādājis Good Sleep Spray un Good Sleep Caps kapsulas miegam ar melatonīnu un augu ekstraktiem. Good Sleep Spray ir pirmais zem mēles izsmidzināms miega līdzeklis, kura sastāvā esošais pasifloras augs darbojas sedatīvi un palīdz uzturēt psihisko relaksāciju un veselīgu miegu. Savukārt, sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku³ un palīdz atvieglot ar diennakts ritma izjaukšanu
saistītās sajūtas.4

Savukārt vīrusu sezonas laikā ar Lotos Pharma produktu Imunosil Virufix, kura satāvā arī ir melatonīns, var nošaut uzreiz divus zaķus – stiprināt imūno sistēmu un nodrošināt kvalitatīvu miegu.

Good sleep spray
section-2794762

¹ Patel, D., et al. (2018). Insomnia in the Elderly: A Review. Journal of clinical sleep medicine : JCSM : official publication of the American Academy of Sleep Medicine, 14(6), 1017–1024.
² Tordjman, S., et al. (2017). Melatonin: Pharmacology, Functions and Therapeutic Benefits. Current neuropharmacology, 15(3), 434–443.
³ Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas.

4Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 0,5 mg melatonīna ceļojuma pirmajā dienā neilgi pirms gulētiešanas un pirmajās dienās pēc nonākšanas galamērķī.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.