Vēlā rudenī un ziemā, kad saule Latvijā spīd ļoti maz un debesis klāj pelēki mākoņi, ārā pavadām salīdzinoši maz laika, tāpēc mūsu organismā pazeminās D vitamīna līmenis. Tiesa daudziem Latvijas iedzīvotājiem, tas nav pietiekami augsts arī vasarā, tāpēc ziemā jābūt, jo īpaši vērīgiem. D vitamīna trūkums organismā var radīt nopietnus riskus gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai, tāpēc pret to jāattiecas ļoti nopietni.
Novājināta imūnsistēma. Pietiekams D vitamīna līmenis ir ļoti būtisks, lai veidotos spēcīga imūnsistēma, ja tā trūkst, tad pazeminās organisma spēja pretoties dažādām slimībām. Ziemā tas ir īpaši būtiski, jo apkārt klejo daudz vairāk dažādu vīrusu un baktēriju, piemēram, gripa un norovīruss.
Pasliktinās kaulu stāvoklis. D vitamīnam ir būtiska loma kalcija uzsūkšanās procesā, savukārt kalcijs nodrošina, ka kauli ir stipri. Tā trūkums var izraisīt kaulu demineralizāciju, palielinot osteoporozes un lūzumu risku. Ziemas mēnešos, kad cilvēki ir mazāk aktīvi un D vitamīna līmenis krītas, šis risks var pieaug. Īpaši bīstami tas ir gados vecākiem cilvēkiem. Tāpat nepietiekama kaulu mineralizācija bojā arī zobu stāvokli un tie var sākt drupt.
Garastāvokļa svārstības un depresija. Tumšajos ziemas mēnešos, daudzi cilvēki jūtas nomākt, viņiem ir slikts garastāvoklis un pat depresīvas domas. Ja organismā trūkst D vitamīna, tad nomāktības sajūta, apātija un depresīvs noskaņojums kļūst par ikdienu. D vitamīna trūkums ir iemesls arī tam, ka ir grūtāk koncentrēties un ļoti ātri mainās noskaņojums.
Muskuļu vājums. Optimāls D vitamīna daudzums organismā nodrošina to, ka muskuļi ir spēcīgi, ķermenis ir mobils un kustības labi koordinētas. Ziemā ietves mēdz būt slidenas, tāpēc šīs 3 lietas ir ārkārtīgi svarīgas, lai izvairītos no traumām.
Diabēta attīstība. Zināms, ka D vitamīna deficīts var veicināt insulīna rezistenci, kas palielina 2. tipa diabēta attīstības risku. Ziemā, kad cilvēki ēd vairāk ogļhidrātu un ir neaktīvi, šis risks vēl vairāk pastiprinās.
Autoimūnās slimības. D vitamīna trūkums ir saistīts ar palielinātu risku attīstīties autoimūnajām slimībām, piemēram, izkasītajai sklerozei. Lai šo risku mazinātu, visu gadu ir jāuztur optimāls D vitamīna līmenis asinīs.
Kad D vitamīns ir pietiekami?
Lai noteiktu D vitamīna līmeni, ir jāveic asins analīzes un tikai pēc to rezultātiem var teikt, ka D vitamīna ir par maz, tas ir pietiekoši vai par daudz. Par optimālu uzskata D vitamīna līmeni, kas ir no 45 līdz 55 ng/ml, par pietiekamu – virs 30 ng/ml, par nepietiekamu – zemāku par 30 ng/ml. Ja cilvēks grib, lai D vitamīns palīdz ne tikai kauliem, bet arī visam organismam – muskuļiem, imunitāti, aizsargāt pret vēzi un uztur stabilu nervu sistēmu, tā līmenim jābūt virs 45 ng/ml.
Ja analīzēs konstatē D vitamīna deficītu, kas ir zem 20 ng/ml, noteikti par to jāinformē savs ģimenes ārsts. Kurš visdrīzāk ieteiks aptuveni divus mēnešus uzņemt vismaz 4000 SV lielu D vitamīna devu dienā. Pēc diviem mēnešiem atkal jāpārbauda D līmenis asinīs; ja tas ir paaugstinājies līdz 45 mg/ml, tad var sākt lietot tikai uzturošo devu, bet precīzākus norādījumus noteikti sniegs ģimenes ārsts. Diemžēl, Latvijā D vitamīnu pietiekamā daudzumā nevar uzņemt nedz ar pārtiku, nedz sauli ( arī vasarā ne!), tāpēc tas jālieto papildus visu gadu.
Efektīvs D vitamīna avots - LOTOS PREMIUM liposomālais D3 vitamīns
Izvēloties LOTOS PREMIUM D3 vitamīnu ar inovatīvo liposomālo tehnoloģiju, Jūs ne tikai iegūsiet produktu ar ātrāko zinātniski pierādīto formu D vitamīna līmeņa atjaunošanai organismā, bet arī palīdzēsiet saglabāt vidi, jo sastāvā esošais D3 vitamīns ir 100% dabīgs un iegūts no ilgtspējīga D vitamīna avota - aitu vilnas lanolīna.
Rīkojies gudrāk, izvēloties kvalitatīvāko liposomālo D3 vitamīnu no LOTOS PREMIUM: