Spasmoil pret vēdera spazmām
Vēdera labsajūta

Kad brīvdienas un svētki ieilguši

Līgo svētku un Jāņu dienas neatņemama sastāvdaļa ir ugunskurs, un, ja laika apstākļi ir piemēroti, svinības, protams, notiek ārā, tāpēc gluži loģiski šķiet uz oglēm vai grila kastē arī pacept gaļu, desiņas, nomakšķerēto zivi. Svētkos cenšamies galdā celt kaut ko īpašu, no ikdienas atšķirīgu. Tāpat Jāņi nav iedomājami bez alus! Tradicionālā dzēriena, kas apdziedāts pat latvju dainās, parasti pāri nepaliek, lai ar kādu rezervi būtu iepirkts. Taču neskaitāmu alus kausu tukšošana kopā ar bagātīgām uzkodām rada pamatīgu slodzi vēderam un cerētās labsajūtas vietā nereti rezultējas ar sliktu dūšu. Svētki beigušies, problēmas – sākušās.

Kad brīvdienas un svētki ieilguši

Alus nebūt nav „šķidrā maize”, gluži otrādi – „miezītis” ir apetīti rosinošs dzēriens, un ar Jāņu sieru vien lielākoties nepietiek. Vienkāršāk sakot, dzerot alu, mēs arī apēdam vairāk un bieži vien – neveselīgāku ēdienu. Tādējādi Jāņu svinības var negatīvi atsaukties uz gremošanas sistēmu, bet gremošanas spēja lielā mērā ietekmē visa organisma vitalitāti. Katru dienu neapzināti un dažkārt arī apzināti uzņemam vielas, kuras ir potenciāli kaitīgas mūsu veselībai, un svētkos – jo īpaši. Liels ēdiena daudzums un pāri mēram lietots alkohols var radīt vēdera sāpes, pūšanos, smaguma sajūtu. Ir tipiski, ka pēc krietnas svinēšanas nākas saskarties ar enerģijas trūkumu, nespēku, sliktu noskaņojumu, pazeminātam darba spējām, un tas var negatīvi atsaukties uz kopējo veselības stāvokli.

Par laimi cilvēka ķermenis ir brīnišķīgi radīts, zarnas un aknas saskaņoti strādā, lai atbrīvotu organismu no uzņemto toksīnu nastas. Kaitīgās vielas vispirms nonāk aknās. To uzdevums ir neitralizēt un atbrīvot organismu no visa tam nevajadzīgā. Kad aknas savu darbu paveikušas, apstrādātās uzturvielas nokļūst tālāk gremošanas sistēmā. Zarnās esošās imūnās šūnas analizē visu, kas nonācis zarnu traktā. Faktiski zarnas ir imūnsistēmas stūrakmens, kas atpazīst un iznīcina patogēnos vīrusus un mikrobus. Jo efektīvāk darbojas gremošana, jo vairāk samazinās iespēja saslimt ar slimībām, kuru izraisītājus nemanot norijam. Tas nozīmē, ka mūsu veselība lielā mērā ir atkarīga no gremošanas trakta labsajūtas, tādēļ ir svarīgi par to pienācīgi rūpēties. Lai vēders labi darbotos, ieteicams sekojošais:

Samazini to vielu daudzumu, kuras noslogo aknas!

Tās ir cukurs, alkohols, kofeīns, liels tauku daudzums, cepti, grauzdēti ēdieni. Lai izjustu atšķirību, atsakies no minētajiem elementiem 21 dienu un pārbaudi, kā jūties.

Lieto uzturā dārzeņus, īpaši krustziežus!

Krustziežu dārzeņi – puķkāposti, brokoļi, kāposti, Briseles kāposti, redīsi – ir īpaši labvēlīgi vēdera spējām pievārēt nevēlamos toksīnus.

Kad brīvdienas un svētki ieilguši Neaizmirsti par olbaltumvielām!

Attīrīšanās diētās nereti tiek aizmirsts par pienācīgu olbaltumvielu patēriņu. Lai aknas labi darbotos, tām nepieciešams pietiekams aminoskābju daudzums. Iekļauj savā ēdienkartē tādus olbaltumvielu avotus kā bioloģiskas izcelsmes (it īpaši mājputnu) gaļu, olas un brīvā dabā ķertas zivis.

Atceries pasvīst!

Lai atbrīvotu organismu no nelabvēlīgiem toksīniem, neatsverama nozīme ir ādai. Fiziskas aktivitātes veicina limfatiskās sistēmas darbību un asinsriti, sviedri palīdz izvadīt no organisma atkritumvielas. Atvēli fiziskām aktivitātēm vismaz pāris stundas nedēļā, arī pirts apmeklējums būs labvēlīgs toksīnu izvadei.

Lotos Pharma Spasmoil Uzņem pietiekami daudz šķidruma!

Dzeramā ūdens uzņemšana ir būtisks priekšnoteikums, lai gremošanu uzturētu tonusā. Dienas laikā ieteicams izdzert 30 ml ūdens uz kilogramu ķermeņa svara, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm – vairāk. Lai ūdeni padarītu baudāmāku, var tam pievienot citrona vai laima šķēlīti, ogas vai piparmētras lapas. Patēriņā var ieskaitīt arī zāļu tējas.

Iekļauj uzturā zarnu mikroflorai labvēlīgus produktus!

Pie paaugstinātas saskarsmes ar toksīniem kuņģa-zarnu traktā esošās baktērijas var nespēt pienācīgi pildīt savu funkciju, kā rezultātā var rasties vēdera sāpes, smaguma sajūta. Par zarnu mikroflorai labvēlīgiem uzskatāmi produkti ar pre- un probiotiskām īpašībām. Prebiotiski produkti ir tie, kuri sniedz labvēlīgajām baktērijām nepieciešamās barības vielas – kā auzu pārslas, pupas, banāni, lapu dārzeņi, sīpoli, ķiploki, puravi. Probiotiski produkti ir tie, kuri satur dzīvās baktērijas – kā skābēti kāposti, jogurts, kefīrs.

Vēdera problēmu mazināšanai jau izsenis tikusi izmantota piparmētra. Un pamatoti – piparmētru eļļa atbrīvo zarnu trakta sieniņas no spazmām, kas izraisa vēdera sāpes un veicina gāzu uzkrāšanos, tā ļauj turpināt normālu gremošanas trakta peristaltiku jeb dobo orgānu gludās muskulatūras ritmisku, viļņveidīgu saraušanos, kas virza sagremoto barību uz priekšu. Tāpat pret gremošanas kaitēm medicīnā izmantots fenhelis. Fenheļa eļļas aktīvās vielas ir ķīmiski līdzīgas „prieka hormonam” dopamīnam, tai piemīt relaksējoša, nomierinoša iedarbība uz zarnu sieniņu gludo muskulatūru, kas mazina vēdera sāpes. Kombinējot fenheļa eļļu ar piparmētru eļļu, var sasniegt pozitīvāko efektu spazmu novēršanai.

Piparmētra vēdera labsajūtai Latvijā radīts produkts vēdera labsajūtai

Lotos Pharma sortimentā ir produkts vēdera labsajūtai Spasmoil. Tā sastāvā ir piparmētru un fenheļa ēteriskā eļļa. Pētījumi liecina, ka piparmētru ēteriskā eļļa samazina vēdera uzpūšanos un tai piemīt spazmolītisks efekts, savukārt fenheļa ēteriskā eļļa palīdz uzlabot gremošanu un tāpat kā piparmētra ir labvēlīga gremošanas trakta veselībai. 

Spasmoil pret vēdera pūšanos
section-0714a81

Lotos Pharma darbība ietver jaunu uztura bagātinātāju izstrādi eksporta tirgiem. Projekta Bio4Asia projekta ietveros Lotos Pharma (Latvija) sadarbībā ar uzņēmumu BioCC (Igaunija) strādā pie jauna probiotiku un prebiotiku produktu izstrādes, kas būs potenciāls produkts gremošanas trakta, aknu darbības un imūnsistēmas normālas darbības veicināšanai.

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.