stress
Nervu sistēma

Laika trūkums, liela slodze darbā, neapmierinātība ar savu izskatu, rakstura īpašībām un ar finansiālo situāciju daudziem izraisa paaugstinātu stresu. Savukārt stress, moka cilvēku emocionāli, fiziski un neļauj priekpilni baudīt dzīvi. Cilvēks, kas ilgstoši cieš no stresa, ir nelaimīgs un nelaimīgus padara arī savus līdzcilvēkus.

Sarkanās stresa lampiņas

Garas darba stundas, liela slodze, konflikti, finansiāla nestabilitāte, nemitīgs nogurums, rutīna vai tieši pretēji lieli satricinājumi, izaicinājumi un pārmaiņas ir visbiežākie stresa cēloņi. Nereti stresu rada arī nespēja pieņemt pašam sevi, savas rakstura vai personības iezīmes, pārāk liela vēlme būt pašam labākajam, iztēlotās dzīves neatbilstība realitātei un zems pašvērtējums, emocionālas pagātnes traumas, sliktas iepriekšējām attiecības vai nepatīkama pieredze bērnībā. Jo cilvēks ir uzņēmīgāks pret stresu, jo vairāk viņam ir iemeslu stresot. Turklāt, ja viņam trūkst zināšanu par to, kādas ir efektīvas stresa pārvaldīšanas metodes, cilvēkam ir grūti tikt galā pašam ar sevi, toties viņš viegli var sabojāt attiecības ar ģimenes locekļiem un citiem līdzcilvēkiem.

stress attiecībās

Vienaldzība, nosodījums un vainīgā meklēšana

Stress pastiprina emocionālās reakcijas, uzbudina un izraisa garastāvokļa svārstības. Stresojot cilvēks ir ļoti aizņemts pats ar savām problēmām un sajūtām, tāpēc kļūst mazāk pieejams apkārtējiem. Šādos brīžos attiecībās iezogas atsvešinātība un vienaldzība. Cilvēki, kas izjūt stresu, nespēj pieņemt citu viedokli, būt empātiski un ar izpratni reaģēt uz kādu notikumu, kas savukārt mēdz izraisīt pārpratumus un konfliktsituācijas. Stresa nomocītais visus kritizē, nosoda un raugās uz apkārt notiekošo negatīvi. Diemžēl negatīvisms grauj cieņpilnas attiecības, jo, lai arī cik ļoti partneris censtos, stresotājam viss tāpat būs slikti. Netiekot galā ar savu stresu, cilvēks to krāj sevī, līdz tas pārvēršas par bumbu ar laika degli un tad pat nelielas nesaprašanās vai ikdienišķa situācija var pāraugt milzīgā konfliktā, kas noslēdzas ar negatīvo emociju izgāšanu uz mīļoto cilvēku.

Par vakara buču jāaizmirst

Stress izraisa bezmiegu, aizkaitināmību, garastāvokļa svārstības, pacietības trūkumu un visvairāk to izjūt tieši ģimenes locekļi, jo darba vietā vai sabiedrībā, cilvēks cenšas sevi savaldīt, bet mājās viss stresa izraisītais negatīvisms tiek palaists brīvībā. Turklāt stress ir lipīgs – stresa nomocīts vīrs, līdz tādam pašam stāvoklim var novest arī iepriekš dzīvespriecīgo un bezrūpīgo sievu. Savukārt vecāki, kas ir viegli aizkaitināmi, neiecietīgi un dusmīgi, mēdz izlādēties uz bērniem.

Jāņem vēra, ka hronisks stress izraisa ne tikai emocionālu, bet arī fizisku izsīkumu un deldē motivāciju ieguldīties attiecībās. Tā ietekmē samazinās libido un iekāre, tāpēc otrs cilvēks vairs nešķiet pievilcīgs. Cilvēkam negribas mīļumu, romantiku, netīkami ir partnera pieskārieni, zūd ne tikai emocionālā, bet arī fiziskā saikne un tuvība. Tā vietā, lai mīļotajam cilvēkam vakarā pirms miega iedotu buču, tiek pagrieztam mugura.

stress

7 soļi stresa pārvarēšanai

1. Ļoti būtiski ir iemācīties pašam uzņemties atbildību un kontroli pār savām domām, emocijām, vidi un problēmu risināšanu. Situāciju atvieglos arī līdzsvars dzīvē – laiks jāvelta gan darbam, gan attiecībām, gan atpūtai.

2. Rūpīgi jāizanalizē stresa avoti, iespējams, ka viegli būs noteikt galvenos, piemēram, darba maiņa, pārcelšanās, finansiālas grūtības, bet bieži vien īstais iemesls slēpjas daudz dziļāk, tāpēc uz sevi nedrīkst skatīties virspusēji un dzīves analīzei jābūt pamatīgai.

3. Iespējams pārvarēt stresu palīdzēs stresa žurnāls, kurā var rakstīt situācijas, kas izraisīja stresu un savu reakciju uz to. Ja pašam viss šķiet normāli, vēlams noskaidrot arī partnera novēroto. Pēc tam izanalizējot situācijas, var pamanīt “sarkanos karogus”, ar kuriem turpmāk strādāt, lai stresu mazinātu.

4. Kopā ar partneri ir vērts attīstīt efektīvas konfliktu risināšanas prasmes, piemēram, aktīvu klausīšanos, empātiju un kompromisu, lai konstruktīvi orientētos nesaskaņās un konfliktos. Ja nepieciešams, jāmeklē profesionāļu palīdzība.

5. Jārunā ar partneri atklāti un godīgi, jāizsaka vajadzības un jāmeklē abpusēji izdevīgs risinājums. Svarīgi ir vienoties par robežām, ko attiecībās nedrīkst pārkāpt, jo tas ir ceļš uz pārpratumu novēršanu un savstarpēju cieņu.

6. Atbalstiet viens otra personīgo izaugsmi un sapņus. Iekļaujiet attiecībās humoru un rotaļīgumu, tas palīdzēs saglabātu pozitīvu skatījumu uz dzīvi. Kopīga meditācija un nodarbošanās ar fiziskām aktivitātēm tiek uzskatīti par vieniem no labākajiem stresa pārvarēšanas veidiem. Nedrīkst aizmirst vienam otru paslavēt, izcelt paveikto un izteikt atzinību, jo tā var neitralizētu negatīvismu un veicināt pozitīvismu attiecībās.

7. Dāvanu dāvināšana un uzmanības izrādīšana ir liels solis, lai pierādītu, ka otrs cilvēks ir ļoti nozīmīgs. Uzmanības apliecinājumiem nav jābūt lieliem, bet tie var būt ļoti noderīgi, piemēram, maza dāvaniņa kurā ir uztura bagātinātājs ar nomierinošu efektu Sedanorm Spray, kura sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts, palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību, savukārt pasifloras ekstrakts nomierina.

Sedanorm Spray – normālai nervu sistēmas darbībai

Farmācijas uzņēmums Lotos Pharma ir izstrādājis inovatīvu, dabisku, ātras iedarbības produktu Sedanorm Spray, kas tiek ražots tepat Latvijā.

Sedanorm Spray sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību. Pētījumos ir noskaidrots, ka grifonijas sēklu ekstrakts satur 5 – hidroksitriptofānu (5-HTP), kurš organismā piedalās serotonīna veidošanās procesā. Serotonīnu daudzi no mums pazīst kā “laimes hormonu”. Savukārt, pasifloras ekstrakts darbojas nomierinoši, palīdzot uzturēt psihisko relaksāciju.

Būtiski, ka Sedanorm Spray, pateicoties tā dabiskajam sastāvam, var lietot jau no 12 gadu vecuma. Baudīsim mierīgu un harmonisku ikdienu!

* nodrošina sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts.

Sedanorm Spray jaunums stresam
section-9cf87f2