Products

Gandrīz ikkatrs savas dzīves laikā ir saskāries ar gremošanas traucējumiem. Bieži pie vainas ir mūsu ēšanas paradumi, vienveidīga pārtika, paaugstināts stress, ilgstoša medikamentu lietošana un kaitīgie ieradumi.

Uzņēmuma Lotos Pharma veiktā aptauja 2019. gada maijā parāda, ka 98 % no aptaujātajiem respondentiem ir saskārušies ar kādu no gremošanas traucējumiem – grēmām, vēdera sāpēm, vēdera uzpūšanos un aizcietējumiem. Visbiežāk atzīmētais simptoms bija tieši vēdera pūšanās, kuru atzīmēja 36 % respondenti un vēdera sāpes 28 % 1. Arī farmaceiti atzīst, ka aptiekās pieprasījums pēc līdzekļiem gremošanas traucējumu simptomu mazināšanai ir augsts.

Lotos Pharma vadītājs Kaspars Ivanovs par produkta tapšanu: “Gremošanas traucējumu problēma ir aktuāla ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē, to parāda piedāvātais preparātu klāsts starptautiskajās farmācijas izstādēs, kurās uzņēmums katru gadu piedalās. Ideja par jauno produktu gremošanas traucējumu simptomu mazināšanai radās, sekojot līdzi jaunākajām tendencēm un pētījumiem, kuros ir pierādīta piparmētras ēteriskās eļļas efektivitāte kairinātu zarnu sindroma simptomu mazināšanā 2. Rezultātā esam radījuši dabīgu produktu gremošanas traucējumu simptomu mazināšanai Spasmoil . Jaunā preparāta sastāvā ir 100 % dabīgās ēteriskās eļļas – piparmētru un fenheļa ēteriskās eļļas, kas palīdz samazināt vēdera uzpūšanos, kā arī tām piemīt spazmolītisks efekts.”

Lotos Pharma jaunā produkta izstrādē un ieviešanā ir investējis 42 000 EUR. Pašlaik SpasmoilTM jau ir pieejams Latvijas aptiekās, kā arī ir plānota tā ieviešana eksporta tirgos, jo piedaloties starptautiskajā izstādē VitafoodsTM Europe 2019, kas norisinājās Šveicē, SpasmoilTM tika iekļauts jaunajā produktu zonā un ieguva lielu interesi no izstādes dalībnieku un apmeklētāju puses.

1 Aptauju 2019. gada 12. maijā veica uzņēmums Lotos Pharma. Aptaujā piedalījās 44 respondenti.

2 Enck P., Therapy options in irritable bowel syndrome. Eur J Gastroenterol Hepatol. 2010 Dec; 22(12):1402‐11. Review 121 trials in the last 35 years (used Jadad scale for quality assessment).