diendusa
Miegs

Vai tevi kādreiz ir nomocījis bezmiegs? Daudzās dienvidu valstīs diendusa jeb siesta ir obligāta dienas sastāvdaļa, bet pie mums tikai retais brīvdienās vai atvaļinājuma laikā atļaujas pēcpusdienā nedaudz nosnausties. Bet velti, jo diendusa nāk organismam tikai par labu.

Atjauno enerģiju

Dabā ir iekārtots tā, ka pēcpusdienā cilvēks jūt nelielu nogurumu, tāpēc šajā laikā pasliktinās oma, reakcija vairs nav tik laba, pieklibo atmiņa, nevar īsti koncentrēties un gribas pāris minūtes pievērt acis vai mazlietiņ pagulēt. Ja ir iespēja, tad to noteikti vajag darīt, jo diendusa aizgaiņā nogurumu, pēc tās paaugstinās darba ražīgums, rodas papildu enerģija, uzlabojas garastāvoklis un spēja koncentrēties, tā nomierina un pazemina paaugstinātu asinsspiedienu.

miega traucējumi

Tikai 30 minūtes

Katram cilvēkam vajag noteiktu laiku miegam, viens jutās žirgts un modrs, ja naktī labi gulējis tikai 6 stundas, bet cits neizgulējies pat tad, ja guļ 8–9 stundas. Tāpēc, ļoti svarīgi ir saprast, kāds miega režīms ir vispiemērotākais tev un to ievērot.

Ja naktī slikti guli vai pēcpusdienās jūties noguris, ir vērts apsvērt domu par to, ka jāievieš savā dienas režīmā gara diendusa, kas pārsniedz 90 minūtes, jo tās laikā varēsi izgulēt visus miega ciklus.

Bet, ja naktī guli labi, un diendusas laikā nevēlies izgulēt naktī pietrūkušo miegu, tai pietiks tikai ar 20–30 minūtēm. Guļot īsu diendusu, neieslīgsi dziļā miega fāzē, no kuras pieceļoties nelaikā, vari justies nevis izgulējies un možs, bet tieši otrādi, noguris un īgns.

Vajag tikai tumsu, klusumu un mieru

Vislabākais laiks, lai nosnaustos, ir agra pēcpusdiena ap plkst. 14–15. Vēlāk gan diendusu gulēt nevajadzētu, jo pēc tās iespējams vakarā būs grūtāk aizmigt, kas savukārt ietekmēs tavu naktsmiegu.

Diendusas gulēšanai izvēlies klusu un ērtu vietu (vislabāk savu guļamistabu). Aizvelc visus aizkarus, žalūzijas, vai pat lieto miega masku, lai aiztaisot acis būtu pēc iespējas tumšāks. Iemigt palīdz arī baltais troksnis, vai nomierinošas dabas skaņas – izvēlies kādu no daudzajām aplikācijām un lejuplādē savā tālrunī. Ja turi telefonu sev blakus, neaizmirsti izslēgt tam skaņu, lai nekas tevi neiztraucētu, kamēr tu atpūties. Ievēro, ka miegs daudz labāk nāks vēsā telpā zem silta pleda, nekā karstumā. Lai nebaidītos aizgulēties, uzliec modinātāju. Atslābinies un ļaujies patīkamam miedziņam.

Pēc snaudas atvēli mirkli, lai lēnām pamostos, nelec uzreiz kājās un lielā stresā nemēģini izdarīt to, ko nepaspēji, jo gulēji. Tad diendusai nebūs nekāda labuma, tikai papildu stress tavam organismam.

miegs

Melatonīns – labam miegam!

Melatonīns ir dabisks miega hormons, kas palīdz aizmigt un novērst trauslo miegu, tādējādi tas var palīdzēt kā krācējam, tā blakusgulētājam.

Good Sleep Spray ir pirmais zem mēles izsmidzināms miega līdzeklis, kura sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku¹ un atvieglot ar diennakts ritma izjaukšanu saistītās sajūtas², savukārt pasifloras augs darbojas sedatīvi un palīdz uzturēt psihisko relaksāciju un veselīgu miegu.

Good Sleep Caps kapsulas miegam tāpat satur melatonīnu¹, pasifloru un citus augu ekstraktus. Baldriāns veicina mentālo veselību. Apiņiem piemīt nomierinošs efekts.

¹ Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas.
² Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 0,5 mg melatonīna ceļojuma pirmajā dienā neilgi pirms gulētiešanas un pirmajās dienās pēc nonākšanas galamērķī.

Labam un saldam miegam
section-4e0fbbb