Kā panākt, lai apņemšanās kaut ko mainīt strādā
Skaistums

Kā panākt, lai apņemšanās kaut ko mainīt strādā

Līdz ar jauna kalendāra pirmās lapas atvēršanu daudzi no mums mēģina īstenot kādu apņemšanos kaut ko mainīt savā dzīvē vai paradumos. Taču nereti mēģinājums izrādās neveiksmīgs. Britu kompānijas YouGov pētījums liecina, ka 48% cilvēku, kuriem bijusi kāda apņemšanās, uzsākot 2019.gadu, vēlējušies samazināt savu lieko svaru, taču tas pērn izdevies vien piektdaļai, turklāt 23% aptaujāto Jaungada solījumus sev lauzuši jau pirmajā janvāra nedēļā.

Kā panākt, lai apņemšanās kaut ko mainīt strādā

Ja arī jūsu labo nodomu spožums izrādījies bēdīgi īss, nešaustiet sevi – jūs piederat vairākumam! Liekais svars, ko izraisījis mazkustīgs dzīvesveids, neveselīga, nesabalansēta ēšana, ir problēma, kas Rietumu pasaulē šodien aktuāla daudziem. Iespējams, šis vēl nebija īstais brīdis, jūs vēl nebijāt īsti gatavs realizēt savu apņemšanos notievēt. Taču jūs varat mēģināt vēlreiz, negaidot nākamo gadumiju, bet, piemēram, sākot ar pirmdienu, šoreiz sagatavojoties labāk, novēršot iespējamos neveiksmes cēloņus. Lūk, daži speciālistu ieteikumi!

Atrodiet motivāciju!

Ja svara samazināšanu uzskatāt par nepieciešamu tikai tāpēc, ka „esmu pārāk resns/resna”, tas nebūs objektīvs, pietiekams arguments. Padomājiet, kāpēc vēlaties zaudēt svaru! Varbūt vēlaties būt labākā formā slēpošanai brīvdienās vai iegūt vairāk enerģijas, varbūt lieks kilograms patiešām sācis apgrūtināt kādu iemīļotu nodarbi vai padarījis skapja saturu pārāk apspīlētu vai neizmantojamu. Atrodiet ko tādu, kas jūs motivē!

Saplānojiet savu dienu!

Zaudēt svaru nozīmē mainīt arī savus ieradumus. Neiespējamā misija būs vieglāk paveicama, ja izstrādāsiet iespējami precīzu ikdienas plānu un sekosiet tam. Tāpat, kā likāt sev atgādinājumus par veicamajiem darbiem, telefona zvaniem, ieplānojiet laiku veselīgākas pārtikas iegādei, ēdiena gatavošanai un maltītei mājās. Nepērciet produktus „ar rezervi” un „visādam gadījumam”, bet tikai to, kas nepieciešams paredzētajām ēdienreizēm. Un neizlaidiet tās! Labāk piecas nelielas maltītes nekā trīs pamatīgas. Kādas tieši ēdienkartes izmaiņas izvēlēties – tā jau būtu cita raksta tēma, taču uzturam jābūt sabalansētam, un arī tas jāiekļauj savā tievēšanas plānā. Es apēdīšu svaigu augli katrā ēdienreizē…

Nemeklējiet iemeslus, kāpēc nevarat doties ārā. Mājsēde – lai kā šis vārds skanētu – nenozīmē atteikšanos no fiziskām aktivitātēm. Gluži otrādi! Ja socializācijas ierobežojumi patiešām samazinājuši ikdienas gaitas ārpus mājas, lieguši iespēju apmeklēt sporta zāli vai fitnesa nodarbību, tā vietā spiežot pavadīt vairāk laika pie datora un TV ekrāna, to vajadzētu kompensēt ar biežākām pastaigām svaigā gaisā.

Kā panākt, lai apņemšanās kaut ko mainīt strādā Uzstādiet izpildāmus mērķus!

Nereālu mērķu noteikšana var radīt vilšanos, pēc kuras grūti atkal saņemties, un arī tas nav veselīgi. Pakonsultējieties ar kādu medicīnas speciālistu vai dietologu par savu vēlamo ķermeņa masas indeksu, jums piemērotu „notievēšanas” grafiku, piemēram, kā samazināt svaru par nieka 500 gramiem nedēļas laikā. Un nākamajā nedēļā tāpat. Un aiznākamajā arī. Pamazītēm. Pierakstiet šos skaitļus ikreiz, kad izdevies sasniegt nākamo mazo mērķīti, un neatmetiet apņēmībai ar roku, ja kāds no tiem nav īstenojies cerētajā termiņā. Apbalvojiet sevi, kad tas izdevies! Nē, nevis ar kūciņu (vienu taču var…), bet ar mazāka izmēra apģērbu, kādu aksesuāru, kas atgādinās par šo nelielo uzvaru! Un, skat, līdz vasarai pazuduši 10 kg!

Necentieties atgūt neizdarīto vai pārpildīt plānu!

Ja gadījies izlaist pastaigu, vingrošanas pusstundu, ēdienreizi vai, gluži otrādi, sagrēkot ar maltītes apjomu, nemainiet un nekoriģējiet iepriekš sastādīto plānu! Dažkārt viena kļūme, ja piešķirat tai pārāk lielu nozīmi, var noņemt jūs no apņemšanās trases. Ikviens pieļauj kļūdas, un mainīt savu dzīvesveidu ir grūti. Nepadodieties un koncentrējieties uz to, lai nākamajā dienā atgrieztos pareizajās sliedēs!

Kā panākt, lai apņemšanās kaut ko mainīt strādā Sameklējiet atbalstu vai kompāniju!

Rūpes par savu veselību un izskatu nav nekas apkaunojošs vai slēpjams. Iesaistiet savā „tievēšanas plānā” ģimeni, draugus. Meklējiet kādu, kurš atbalstītu jūsu apņēmību un kopīgi strādātu pie mērķu sasniegšanas. Iespējams, jūsu „burbulī” vēl kāds nevar saņemties vienatnē mainīt savus ēšanas paradumus un fizisko aktivitāšu deficītu. Pat ja piezadzies nogurums vai slinkums, varbūt tomēr nevēlēsieties draudzeni atstāt nūjojam mežā vienu. Dalīšanās problēmās, pieredzē un panākumos var palīdzēt saglabāt pareizo ceļu un vairot motivāciju.

Dabīgs produkts motivētiem un aktīviem tievētājiem

Motivētiem un aktīviem tievētājiem Lotos Pharma piedāvā Good Fiber, dabīgu augu izcelsmes kompleksu, kas paredzēts ķermeņa masas kontrolei.

Vērtīgs šķiedrvielu avots
section-d8d5314